Jak překlad či tlumočení objednat?

Překlad je možno objednat buď e-mailem, poštou (raději doporučenou), kurýrní službou nebo osobně v naší kanceláři na Národní třídě 11. V každém případě potřebujeme Vaši objednávku.

Tip: na objednávce nezapomeňte uvést jazyk překladu a způsob odeslání hotové zakázky (jinak zakázka bude čekat zde na Vaše osobní vyzvednutí v naší kanceláři).
Tip: Nechte si udělat předem ZDARMA nezávaznou kalkulaci na Vaši konkrétní zakázku.

Mám mnoho různých souborů...

...a hlava Vám jde z toho kolem? Žádný problém, i když máte mnoho různých typů souborů něco z Wordu, něco jsou tabulky, něco faxy či obrázky, část je na CD a DVD, něco nejde otevřít, část je jen na papíře, část přijde teprve poštou z ciziny... Vše vyřešíme a přeložíme. Vždy jsme to vyřešili...

Tip: Nebojte se, my si už poradíme. Dejte texty do obálky, na CD, DVD či flash, nebo do mailu, nebo vše a sem
s nimi...

Jak se počítají normované strany?

Jedna normovaná strana má 1800 úhozů. Vychází z psacího stroje (30x60). Stačí soubor otevřít, zobrazit si statistické údaje a vydělit údaj "znaků včetně mezer" 1800. Normostrany se u nás zaokrouhlují na 2 desetinná místa. Nikdy nezaokrouhlujeme nahoru (na strany či půlstrany), jako konkurence. Více informací najdete zde.

Tip: Příklad 2222 znaků včetně mezer je 1,23 NS.
Tip: Nechte si udělat předem ZDARMA nezávaznou kalkulaci na Vaši konkrétní zakázku.

Co je a co není expres?

Expresním příplatek se účtuje ke všem překladům s termínem kratším než týden. V takovém případě termín zaručujeme. Standardně objednané překlady děláme do týdne, ale většinou jsou též hotové dříve, záleží na momentálním počtu zakázek. U tlumočení objednaných kratší dobu než týden před termínem (například v pondělí objednané na pátek) se účtuje rovněž expresní příplatek.

Tip: Nechte si udělat předem ZDARMA nezávaznou kalkulaci na Vaši konkrétní zakázku.

Jak se počítá tlumočení?

Tlumočení se počítá na tzv. půldny. Jeden půlden je tlumočení do 4 hod. Je to minimální množství, které účtujeme. Překročí-li 4 hodiny, účtují se 2 půldny, 9 hodinové 3 půldny apod. V případě delšího tlumočení, s ubytováním, mimo republiku apod. se cena kalkuluje individuálně dle konkrétní objednávky.

Tip: Nechte si udělat předem ZDARMA nezávaznou kalkulaci na Vaši konkrétní zakázku.

Jak je možno překlad zaplatit?

První zakázka se platí zálohově předem. Na zakázky jejichž cena je odhadnuta přes 10000,- Kč je možno požadovat zálohu o výši 50%. Další zakázky je možno hradit běžnou fakturou se splatností 14 dnů. Bohužel v současné době není možno z technických důvodů platit použitím platebních karet a šeků a v cizí měně.

Tip: Je možno však v našem domě vybrat hotovost z bankomatu.

Jak je to s DPH?

V případě, že jste neplátce DPH (běžná osoba, soukromý podnikatel neplátce), můžete platit u nás cenu bez DPH, tj. tu kterou vidíte v ceníku. V každém případě si můžete vybrat, zda chcete platit s DPH nebo bez DPH.

Tip: Pozor, u konkurenčních firem často udávají cenu bez DPH a DPH výsledně zaplatíte.

Můj problém jsem zde nenašel.

Můžete nám poslat e-mail na adresu preklady@manes.cz. Odpovíme Vám individuálně co nejdříve. Nebo prostě a jednoduše zavolejte na číslo 224930632 nebo 777199802 a my Vám problém pomůžeme vyřešit.

Máte dotaz? Zavolejte
224 930 632

Máte dotaz? Napište
preklady@manes.cz

Najdete nás v centru Prahy
Národní 11